PODZIAŁ FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Wakacje to czas, w którym okazji do spotkań w gronie najbliższych nie brakuje. Grill, piknik pod chmurką, czy wieczorne siedzenie przy ognisku, to tylko niektóre z takich przykładów.

Ostatnich kilka weekendów spędziłem w imponującym towarzystwie. Wspaniali ludzie, świetna muzyka i wszystko inne, czego trzeba, by z perspektywy czasu wspominać tego typu wydarzenia z uśmiechem na twarzy.

Wakacje dopiero się zaczęły, także okazji do spotkań będzie pewnie jeszcze co niemiara. A gdyby tak na jedną z imprez- na próbę- zaprosić fundusze inwestycyjne? Jakiego typu są one imprezowiczami? Postanowiłem to sprawdzić. 

Zacznijmy od funduszy akcyjnych

Fundusze akcyjne, to prawdziwe dusze towarzystwa. Bywają na wszystkich imprezach w okolicy (bez względu na to, czy są na nie zapraszane, czy też nie).

Podobnie, jak w pracy, tak i w czasie spotkań towarzyskich, zależy im na tym, aby o nich mówiono. Plusem funduszy akcyjnych jest to, że potrafią rozkręcić każdą imprezę. Jeśli mają flow, bijący od nich blask jest nie do przyćmienia. Czasami jednak, gdy wypiją o jednego drinka za dużo, pikują w dół, zasypiając przy stole.

Zupełnie inaczej na imprezach zachowują się fundusze obligacyjne

Zamiast mocniejszych alkoholi preferują nieśmiertelne… piwo. Fundusze obligacyjne, podobnie jak fundusze akcyjne, nie mają problemów z nawiązywaniem relacji. Co do zasady lubią je wszyscy. Czasami jednak, choć nie zdarza się to często, gdy wypiją o jedno piwo za dużo, budzą się następnego dnia z bólem głowy.

Fundusze mieszane

Fundusze mieszane to prawdziwi miłośnicy soft drinków. Najlepiej bawią się we własnym gronie, do którego zalicza się:

  • fundusze stabilnego wzrostu,
  • fundusze zrównoważone,
  • fundusze aktywnej alokacji,
  • fundusze ochrony kapitału.

Jedni je lubią inni nie. Trzeba przyznać, że fundusze mieszane są stosunkowo specyficzne. Osobiście cenię je za to, że dzień po imprezie nie mają problemu z tym, by stanąć na starcie ulicznego biegu.

Fundusze bezpieczne

Ostatnią grupę imprezowiczów stanowią fundusze pieniężne oraz fundusze skarbowe. To są dopiero królowie dyskotek. Będąc na imprezach zamawiają … sok pomarańczowy. Najczęściej przychodzą w swetrach, a całe imprezy spędzają wpatrując się w ekrany telefonów. Są cenione za to, że nie trwonią oszczędności.

* * *

I to byłoby na tyle. Właśnie wzeszło słońce, czas więc kończyć imprezę.

Share Button

Comments

comments