PRACA W SEKRETARIACIE TFI

Każda firma zatrudniająca kilkudziesięciu pracowników posiada w swojej strukturze wewnętrznej wyodrębniony sekretariat. Nie inaczej jest w przypadku towarzystw funduszy inwestycyjnych. Chcąc skontaktować się z TFI możemy być pewni, że jako pierwsi podniosą słuchawkę, odczytają maila lub otworzą korespondencję pracownicy sekretariatu. Na jakie zarobki mogą oni liczyć i z jakimi obowiązkami muszą się zmierzyć? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Na dobry początek

We wcześniejszych postach na blogu wielokrotnie pisałem o tym, że towarzystwa funduszy inwestycyjnych to taki typ instytucji finansowych, w których zatrudnienie znajduje niewielka liczba pracowników o wysokim stopniu specjalizacji. W przypadku pracy na recepcji sprawa wygląda nieco inaczej. Oczywiście znajomość zasad funkcjonowania rynku funduszy inwestycyjnych może stanowić cenny atut w trakcie procesu rekrutacji, jednak należy wskazać, że często na etapie poszukiwania pracownika na to stanowisko umiejętności związane ze znajomością branży nie są bezwzględnie wymagane. Niezbędna jest za to znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym, do tego Word, Excel i Power Point.

Bezwzględnym wymogiem nie jest również tytuł magistra, dlatego też na recepcji często zatrudnienie znajdują młode osoby, które pracę łączą ze studiami.

Zakres obowiązków

Wraz z rozpoczęciem zatrudnienia, osoba pracująca w sekretariacie, poza edytorami tekstów oraz arkuszy kalkulacyjnych musi zmierzyć się z firmowym CRM oraz system przeznaczonym do obsługi kadrowej.

W ramach codziennych obowiązków pracownik sekretariatu zajmuje się również ewidencją korespondencji przychodzącej i wychodzącej, kontaktami z dostawcami, czy składaniem zamówień na artykuły biurowe. Do tego dochodzi jeszcze biurowa logistyka, która polega na rezerwacji salek oraz obsłudze spotkań.

Choć praca na recepcji może wydawać się nieskomplikowana, to w rzeczywistości wymaga ona dużego zaangażowania, szybkiego reagowania na nieprzewidziane sytuacje oraz wysokiego stopnia samodzielności.

Ile można zarobić pracując w sekretariacie?

Wysokość wynagrodzenia zależy w dużej mierze od zakresu obowiązków. Łącząc stanowisko pracownika sekretariatu z asystowaniem zarządowi można liczyć na zarobki sięgające około 4 tys. zł brutto lub więcej. Początki zazwyczaj zaczynają się od ofert z dwójką z przodu.

Wynagrodzenie to jednak nie wszystko. Rozważając propozycję zatrudnienia w TFI warto pamiętać o  prywatnej opiece medycznej, czy pakiecie sportowym. Do tego dochodzą jeszcze premie roczne oraz nagrody uznaniowe.

Dużo? Raczej nie. Warto mieć jednak na względzie, że w praktyce praca na recepcji stanowi często przyczółek do objęcia innej funkcji w strukturze wewnętrznej TFI.

Więcej o tym, ile zarabiają i czym się zajmują inni pracownicy towarzystw funduszy inwestycyjnych przeczytasz klikając w poniższy baner.

A jeśli sam jesteś zainteresowany zatrudnieniem w TFI, zajrzyj na:

Share Button

Comments

comments